Indywidualne wkładki ortopedyczne

zdj111Prawidłowo zaprojektowane indywidualne wkładki ortopedyczne stabilizującą i koryguja nie tylko ułożenie stop, ale rownież kolan i kręgosłupa. W gabinecie Physio Medica podolog ocenia budowę anatomiczną kończyn dolnych. Następnie dokonywana jest komputerowa analiza stop: statyczna ( przy użyciu nowoczesnego skanera Podoscan 2D), oraz dynamiczna ( wykorzystując w tym celu Platformę Interaktywna ) pozwalająca na analizę siły nacisku stop na podłoże podczas chodzenia.

Zebrane wyniki badań stanowią podstawę do projektowania indywidualnych wkładek ortopedycznych ( niezależnie dla stopy prawej oraz lewej ).

Wkładki stosujemy w przypadku:                              

koślawość i szpotawość kolan oraz piętzdj112

płaskostopia podłużnego, poprzecznego, stopie wydrążonej

różnicy w długości kończyn, wkładki wyrównują różnicę w długości kończyn

odciążające ostrogę piętową

dla diabetyków

dla businesswoman ( chodzenie w obuwiu na wysokim obcasie powoduje zaburzenia w budowie stóp, długotrwałe chodzenie w obuwiu na wysokim obcasie powoduje zmniejszenie ruchomości w stawach skokowych, wydłuża czas trwania faz chodu). Pamiętajmy – ludzkie stopy nie są przystosowane do noszenia obuwia na wysokim obcasie!!!

dla sportowców i osób aktywnych sportowo, odciążając i amortyzując śródstopie, palce stóp

zdj113dla osób aktywnych zawodowo

wkładki indywidualne należy stosować przy bólach śródstopia, bólach kręgosłupa, wadach postawy

wkładki wskazane są również dla osób z halluxami, modzelami

profilaktycznie

Oferujemy ortezy odciążająco- korygujące ( hallux valgus, palce młotkowate, młoteczkowate, szponiaste ), oraz profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji stóp.

  • Facebook
  • Google+
  • Slider